Четвер, 24.09.2020, 15:45 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Травень » 12 » Оцінка для цілей оподаткування, спадщини і дарування
| Рейтинг: 4.0/1
16:57
Оцінка для цілей оподаткування, спадщини і дарування

Фонд держмайна роз’яснив про оцінку для спадщини,  дарування та податок від доходу, отриманого платником податку внаслідок прийняття спадщини або подарунка грошей, майна, майнових чи немайнових прав.

При нотаріальному оформленні об’єктів спадкування (квартири, будинки…), крім землі , автомобілів, мотоциклів , мопедів, оцінка такого майна проводиться з використанням ринкової вартості, яка визначається «класичною» оцінкою (спеціалізація 1.1 - 1.7, послуга кощтує в 2-4 рази дешевше на відміну від «нової» оцінки за спеціалізацією 1.8 і / або 2.3, що діє з 01.11.2013). Це пояснюється Фондом держмайна в листі від 6 березня 2014 № 10-36-2493 . Відповідно до ст . 5 Закону « Про оцінку майна , майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні » визначення ринкової вартості майна , майнових прав здійснюють суб'єкти оціночної діяльності - суб'єкти господарювання: фізособи - суб'єкти підприємницької діяльності , юридичні особи незалежно від їх організаційно- правової форми та форми власності , в складі яких працює хоча б один оцінювач , зареєстровані в заставленому порядку в Державному реєстрі оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності , що засвідчується чинним сертифікатом суб'єкта оціночної діяльності за спеціалізаціями:

- 1.1 - 1.7 в рамках напрямку 1 «Оцінка об'єктів у матеріальній формі» ;

- 2.1 - 2.2 в рамках напрямку 2 «Оцінка цілісних майнових комплексів , паїв , цінних паперів , майнових прав та нематеріальних активів , у тому числі прав на об'єкти інтелектуальної власності» , залежно від виду об'єкта успадкування. Така оцінка майна проводиться на підставі договору про проведення оцінки майна , укладеного між замовником оцінки і суб'єктом оціночної діяльності, та оформляється звітом про оцінку об'єкту спадкоємства

Для цілей оподаткування доходи , отримані платником податку в результаті прийняття у спадщину землі, використовують результат нормативної грошової оцінки землі , яка є у відповідності зі ст. 20 Закону « Про оцінку земель» , оформляється витягом з техдокументації з нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до § 174,7 ст. 174 Податкового кодексу податок від вартості машини , мотоциклу , мопеду при спадкуванні або даруванні визначається згідно третьої статті 173.1 пунктів. 173 МПК. Норма передбачає , що дохід від продажу (обміну) таких транспортних засобів визначається виходячи з ціни , зазначеної в договорі купівлі -продажу ( обміну), але не нижче середнього значення вартості ТЗ або не менше , ніж його оціночна вартость, що визначається в «новій» оцінці для оподаткування за спеціалізацією оцінювача 1.8 і / або 2.3:

Згідно з пунктом 3 Порядку проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, що стягуються відповідно до законодавства визначення оціночної вартості здійснюється суб'єктом оціночної діяльності , інформація про який включена до Державного реєстру оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності:

- За спеціалізацією 1.8 «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, що стягуються відповідно до законодавства в рамках напрямку 1 « Оцінка об'єктів у матеріальній формі » та / або спеціалізації 2.3 « Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів , стягнутих відповідно до законодавства » в рамках напряму 2 « Оцінка цілісних майнових комплексів , паїв , цінних паперів , майнових прав та нематеріальних активів , у тому числі прав на об'єкти інтелектуальної власності » , у складі якого працює не менше одного оцінювача за спеціалізацією 1.8 і / або 2.3;

- У напрямку 3 «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, що стягуються відповідно до законодавства » , у складі якого працює не менше одного оцінювач по напрямку 3 . Оцінювачами по напрямку 3 є оцінювачі по такому напрямку , а також оцінювачі за спеціалізації 1.8 і / або 2.3 .


Відповідно до пункту 174.6 ст. 174 НК кошти , майно , майнові чи немайнові права , вартість робіт , послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами , встановленими для оподаткування спадщини. Таким чином , під час нотаріального оформлення об'єкта дарування , крім об'єктів , що відносяться до земельних ділянок як самостійних об'єктів цивільних правовідносин , легкових автомобілів , мотоциклів , мопедів , його оцінка проводиться із застосуванням бази, що відповідає ринковій вартості . У разі проведення оцінки легкових автомобілів , мотоциклів , мопедів для цілей оформлення об'єкта дарування визначається оціночна вартість . Для цілей оподаткування доходу , отриманого платником податку внаслідок прийняття ним у дар земельної ділянки як самостійного об'єкта цивільних правовідносин , використовується результат нормативної грошової оцінки такої земельної ділянки.

Переглядів: 2494 | Додав: Соломка | Теги: оціночна діяльність, оцінка спадщини, Визначення вартості, ринкова вартість, оцінка для оподаткування, оціночна вартість | Рейтинг: 4.0/1


Приват-ІнвестаБТІ, Експертна оцінка майна
| Рейтинг: 4.0/1