Неділя, 25.10.2020, 20:11 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Червень » 9 » Точка зору: основні помилки продавців квартир в кризу
| Рейтинг: 0.0/0
08:08
Точка зору: основні помилки продавців квартир в кризу

У непростий для ринку нерухомості час у багатьох власників все ж залишається бажання реалізувати свої квартири, не чекаючи стабілізації ринку. Причини можуть бути різними: бажання поліпшити житлові умови шляхом придбання вторинного об'єкта з дисконтом або новобудови по спецпропозиції, сімейні обставини - наприклад, збільшення площі житла, роз'їзд з родичами або покупка об'єкта для дітей.

Проте на сьогоднішній день у співробітників агентств нерухомості нерідко створюється враження, що власники, що виставляють квартири на продаж, на ділі не просто не хочуть продавати свою нерухомість, а навіть прикладають всіх зусиль, щоб гарантовано завести цей процес у глухий кут. Основна причина - типові помилки продавців, які не можна допускати, тим більше в умовах нестабільної економічної ситуації.

Для того щоб швидко реалізувати об'єкт, необхідно його грамотно оцінити. З цим пов'язана перша і, напевно, основна помилка. Багато власників, виставляючи квартири на продаж, запрошують для оцінки вартості нерухомості одне агентство зі звучним ім'ям і на цьому зупиняються. На жаль, досі на ринку преміум-класу є консультанти, які, щоб порадувати власника і роздобути об'єкт на реалізацію, навмисно завищують реальну ринкову вартість, тим самим вводячи клієнта в глибока помилка. На той момент представники подібних агентств, звичайно, не думають, що буде потім, коли об'єкт «зависне» і виникне резонне питання власника - чому квартира не продається?

Тим часом продавець, надихнувшись заявленої агентством високою вартістю свого об'єкта, більше нікого для незалежної оцінки майна не запрошує. А даремно. Для того щоб отримати найбільш наближену до реалій ринку картину, необхідно оцінити об'єкт в декількох компаніях і вивести, що називається, середнє арифметичне.

Не варто забувати також про те, що у кожного об'єкта нерухомості є свій «зоряний час», після чого він, на жаль, рано чи пізно застаріває, а здавалася раніше якісної і сучасної обробка більше не дає тієї доданої вартості, яку вона створювала раніше. Основна проблема полягає в тому, що власник навіть через багато років свято вірить, що дизайн його об'єкта відповідає найвищим стандартам і новітнім технологіям, не віддаючи собі звіт, що прогрес вже зробив крок далеко вперед і його ремонт, м'яко кажучи, застарів. Усвідомити це продавцеві найчастіше дійсно дуже складно, але ж цей факт, без сумніву, має знайти своє відображення в ціні.

Всі угоди, про які нам відомо за останні два-три роки, не носили який-небудь емоційної забарвленості (маються на увазі ті випадки, коли покупець готовий віддати великі гроші за унікальні характеристики об'єкта, які припали йому до смаку). Зараз ніхто не розлучається з грошима так само легко, як 15-20 років тому, і навряд чи наявність в квартирі відкритої тераси або системи «розумний дім» буде тим самим визначальним фактором, який підштовхне до придбання об'єкта. Ціна на даний момент - це основний «важіль впливу». А стратегія пошуку емоційного покупця, який гідно оцінив би всі переваги об'єкта ... Таких покупців і раніше було небагато, а зараз і зовсім один на тисячу. І якщо квартира безуспішно продається не один рік, розраховувати на його можливу появу щонайменше недалекоглядно, а в ситуаціях, коли квартиру продає кілька агентств і її ціна майже в два рази вище ринкової, заняття це стає практично безглуздим.

Cтатті по темі:

Документы, необходимые для проведения оценки

Договір на проведення експертної оцінки

Зачем нужна оценка

Кто такой ОЦЕНЩИК

Что такое ОЦЕНКА. Методы оценки

Заниженная экспертная оценка квартиры, недвижимости

СВІДОТСВА та СЕРТИФІКАТИ оцінювача та оціночної компанії, що додаються до звіту

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 748 | Додав: Соломка | Теги: оцінка вартості нерухомості | Рейтинг: 0.0/0


Приват-ІнвестаБТІ, Експертна оцінка майна
| Рейтинг: 0.0/0